Gazeta Stołeczna atakuje

Na forum dyskusyjnym Towarzystwa Przyrodniczego „BOCIAN” ktoś napisał taki tekst cyt:  „ja te artykuły oceniam tak:
no to teraz wszystko jasne… tak jak ktoś napisał gdzieś – typowe SB-ckie metody polegające na zdyskredytowaniu kogoś, skłóceniu konkretnego środowiska  w celu osiągnięcia celu… nastawienia ogólnie pojętego społeczeństwa do konkretnej grupy zawodowej…”

Sprawa dotyczy trzech tekstów autorstwa Jarosława Osowskiego,  zamieszczonych w Gazecie Stołecznej, warszawskim  dodatku do Gazety Wyborczej.  Podobnej nagonki na wspaniałych ludzi nie widziałem od dawna. Dr. Wiesław Nowicki to wybitny  ekolog, obrońca ptaków. Kiedyś pomógł mi i moim sąsiadom uratować kilka starych klonów, które gmina chciała wyciąć w okresie lęgowym ptaków. Jest to jedyny skuteczny ekolog jakiego znam. Być może dla tego ma wielu wrogów

Druga zaatakowana przez Osowskiego osoba to Adam Tarłowski, facet który w Warszawie i okolicach powiesił może nawet kilka tysięcy budek dla ptaków. Dzięki czemu między innymi na dachu ministerstwa rolnictwa gnieżdżą się pustułki a na dachach wielu wieżowców wykluwają się kawki. W dzwonnicy kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny na Bielanach Tarłowski zamontował specjalne budki dla jeżyków .Na stronie Towarzystwa „Bocian” można o tym wszystkim poczytać .

Nagonkę  na tych dwóch autentycznych ekologów, przeprowadzoną w najlepszym prl-owskim stylu, wykonał facet który ma szerokie kontakty wśród deweloperów i inwestorów. Jarosław Osowski zawsze zajmował się problematyką „uliczną ” Warszawy ale także inwestycjami typu lotnisko Modlin.  Nie zdziwiłbym się gdyby te trzy teksty powstały tylko po to by skłócić środowisko ekologów ,  zniszczyć najbardziej skutecznego obrońcę ptaków w imię jakiś inwestorskich interesów znajomych Osowskiego.

Adam Tarłowski robi jedne z najlepszych budek dla ptaków – wiem bo w moim ogrodzie i na moim balkonie jest ich pięć sztuk .Trzy budki dla szpaków ( właśnie się wprowadzają) jedna dla sikorek (wisi na kasztanowcu) i jedna dla kawek .

ADAM TARŁOWSKI Z TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ PTAKÓW BOCIAN WIESZA BUDKI LĘGOWE DLA KAWEK NA DACHU WIEŻOWCA

KOŚCIÓŁ   NA  BIELANACH – KSIĄDZ  WOJCIECH DROZDOWICZ MONTOWANIE BUDEK DLA JERZYKÓW

DACH MINISTERSTWA ROLNICTWA  ADAM TARŁOWSKI Z STOWARZYSZENIA BOCIAN WIESZA KOLEJNĄ BUDKĘ LĘGOWĄ DLA PUSTUŁEK

Jedna myśl nt. „Gazeta Stołeczna atakuje”

Możliwość komentowania jest wyłączona.