Archiwum kategorii: różne sprawy

Konkursowa żenada

„Komisja jednak postanowiła wyeliminować z konkursu pracę pt. „Życie zabójcy”, która nie spełnia kryterium reportażu.

– To zdanie, zamieszczone na stronie prezentującej wyniki konkursu Newsreportaż jest zarówno śmieszne jak i straszne.

Śmieszne – bo argument w nim przytoczony pasuje do większości materiałów przysłanych i przegłosowanych w konkursie. Kryterium reportażu nie spełniają : „pracujące dzieci”,

” żałoba narodowa”, „Żałobnicy”, „Poznańska Starówka latem” czy” Powrót do przeszłości”

Straszne – bo jak się okazuje, to nie internauci tylko jakaś tajna , bezimienna KOMISJA  feruje wyroki. Szkoda tylko, że ta KOMISJA, już na samym początku, spaliła prestiżowy konkurs jakim był przez prawie osiem lat Newsreportaż.

To tej tajnej KOMISJI należy też podziękować za poziom konkursu związany z cichym bojkotem, przeprowadzonym przez  zawodowych fotografów i fotoreporterów.

Na zakończenie fotka z nadzieją, że te chmury nad polskim fotoreportażem kiedyś się rozwieją .

FOT.JG

ągencja Magnum

Świat staje na głowie, dostałem dziś na służbowy adres reklamówkę agencji Magnum . Wygląda prawie tak samo jak dziesiątki innych propozycji z różnych agencji krajowych i zagranicznych.  Trochę mnie to przeraża bo to świadectwo postępującego upadku rynku fotografii nie tylko u nas ale i na świecie.

Fotoreporterzy. net

Tą drogą przesyłam wiadomość do ŁUKASZA administratora świetnego pomysłu FOTOREPORTERZY.NET Nie będę się wpisywał w dyskusje na forum strony, bo formuła „Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.” jest dla mnie nie do przyjęcia !!!! Bardzo mi przykro ale wywalam stronę z katalogu – ulubione.
Jak możecie przekażcie Łukaszowi moją decyzję.
Ale to jest blog fotograficzny – na pożegnanie fotka.


fot.jg

World Press Photo

Krótki komentarz do wyników konkursu znajduje się TU

Nie wiem co powoduje , że główne nagrody przyznawane są od paru lat za nijakie fotografie wyciągnięte z sensownych reportaży?

Przypomina mi się fotka przedstawiająca  etatowego pracownika armii amerykańskiej zmęczonego swoją pracą  w okopach z 2008.

Kacper , Grzęda , Wiech – spoczęliście na laurach i  to już jest koniec waszej twórczości ??? 🙂

Materiał poniżej powalił mnie na kolana , to jest potęga fotografii prasowej.