Archiwum kategorii: aresztowane przez Wyborczą

Spotkani w drodze 12 Miłosz

Czesław Miłosz (ur. 30 czerwca1911 w Szetejniach, zm. 14 sierpnia2004 w Krakowie) – polski poeta, prozaik, eseista, historyk literatury, tłumacz, dyplomata; w latach 1951–1989 naemigracji, do 1960 we Francji, następnie w Stanach Zjednoczonych; w Polsce do 1980 obłożony cenzurą, w 1993 powrócił do kraju; laureat Międzynarodowej Nagrody Neustadt w dziedzinie literatury (1978) i Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1980); profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Uniwersytetu Harvarda; członek Polskiej Akademii Umiejętności, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, kawaler Orderu Orła Białego, wyróżniony tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata; pochowany w Krypcie Zasłużonych na Skałce; brat Andrzeja Miłosza.tablica 12

STOCHOMANIA

Była kiedyś MAŁYSZOMANIA  dziś gdy mamy dwóch ASÓW  może trzeba ogłosić

S T O C H O M A N I Ę

Na fotkach Kamil Stoch w 2005r . Te fotki nadal są aresztowane przez  Gazetę Wyborcza a właściwie przez szefa Agencji Gazeta.

Pewnie zlecił mu to były szef działu.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Fot JG

Miejsce dla generała

Podaję za PAP-em

Być może na początku 2011 r. zakończy się trwający od dziesięciu lat proces gen. Wojciecha Jaruzelskiego i innych oskarżonych za „sprawstwo kierownicze” zabójstwa robotników Wybrzeża w grudniu 1970 r.

Proces nie zakończy się w 40. rocznicę tragedii, choćby dlatego, że z wokandy spadły wszystkie grudniowe terminy rozpraw przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Na ławie oskarżonych zasiadają: ówczesny szef MON 87-letni gen. Jaruzelski, wicepremier PRL 77-letni Stanisław Kociołek i trzej dowódcy jednostek wojska tłumiących robotnicze protesty. Nie przyznają się do winy. Odpowiadają z wolnej stopy. Grozi im nawet dożywocie.

Na tok procesu wpływają kłopoty zdrowotne sędziów.

Kurbam Bajram

Dziś (16.11) rozpoczyna się jedno z dwóch najważniejszych świąt muzułmańskich: Kurbam – Bajram czyli święto ofiarowania. W 97r. w Sarajewie fotografowałem to święto a właściwie rytualny ubój kilkuset baranów.

————————————————————————————

——————————————————————————————————————————

————————————————————————————

——————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————

——————————————————————————————————————————-

——————————————————————————————————————————-

FOT.JG